Stranieri

Stanciu, gol contra bogaților din Arabia Saudită. L-a salvat pe Contra de înfrângere

Mijlocașul Nicolae Stanciu continuă forma bună din această toamnă cu un nou gol marcat în prima ligă saudită.

Stanciu a salvat remiza pentru Damac, joi seara, în meciul disputat pe teren propriu cu Al Ahli, una dintre forțele fotbalului din Arabia Saudită.

Echipa din Jeddah a condus cu 2-0 la pauză, însă echipa pregătită de Cosmin Contra a revenit neverosimil în partea secundă.

Chafari a redus din diferență în minutul 73, pentru ca Stanciu să marcheze golul egalizator în minutul 90+1 cu un șut la colțul scurt.

În poarta celor de la Al Ahli s-a aflat Mendy, fostul goalkeeper de la Chelsea.

De pe teren n-au lipsit vedete precum Riyad Mahrez, Allan Saint-Maximin, Frank Kessie sau Roberto Firmino.

Pentru Stanciu a fost al doilea gol marcat în campionat pentru Damac, internaționalul român având și trei pase decisive.

Damac ocupă locul 9 în clasament, în timp ce Al Ahli e pe trei, la șase puncte în urma liderului Al Hilal.