Stranieri

Roman, titular la Toulouse in amicalul cu Real Sociedad

Mijlocasul Mihai Roman s-a numarat printre titularii lui FC Toulouse, sambata seara, in amicalul pe care gruparea din Hexagon l-a sustinut impotriva bascilor de la Real Sociedad.

Fostul rapidist a evoluat pana in minutul 60 cand i-a lasat locul in teren lui Sylla si nu s-a miscat deloc rau.

Pe parcursul primei reprize Roman a intrat deseori in combinatii si a fost aproape de o pasa decisiva in minutul 18. Roman a primit de la Capoue pe un contraatac si a dat drumul mai departe pentru sutul lui Tabnou. Mingea a fost in cele din urma deviata de aparatorii de la Sociedad.

Sylla, jucatorul intrat in joc in locul lui Roman in minutul 60, avea sa marcheze golul prin care Toulouse a incheiat la egalitate, scor 1-1, cu formatia din Primera Division.