Stranieri

Razvan Lucescu pierde dramatic in minutul 90+9

Sursă foto: twitter.com/PAOK_FC

PAOK Salonic si-a incheiat seria de 16 victorii consecutive pe terenul lui Asteras Tripolis, echipa care a castigat, cu 3-2, prin doua goluri inscrie in minutele suplimentare.

Gazdele au deschis scorul dupa 18 minute, dar chiar si asa echipa pregatita de Lucescu a reusit egalarea pana la pauza.

Asteras revenea la conducere in partea secunda dupa numai opt minute de la reluare, insa PAOK egala din penalty in al saptelea minut de prelungiri si meciul parea ca se indreapta spre o remiza.

In al noualea minut de prelungiri insa gazdele au marcat golul victoriei printr-un gol marcat de Iglesias.

Un esec greu de digerat pentru PAOK Salonic, echipa aflata in cautarea primului titlu in Grecia dupa o asteptare de 33 de ani.

PAOK ramane pe primul loc cu avans de un punct fata de AEK Atena, principala urmaritoare in cursa pentru campionat.