Stranieri

Puscas a marcat pentru Genoa in Serie B. Ce gest a facut dupa gol (Video)

Internationalul roman George Puscas a deschis scorul in partea Bari - Genoa disputata in a doua zi de Craciun in liga secunda italiana.

Atacantul grifonului genovez a punctat cu un sut din interiorul careului, in minutul 2, refuzand apoi sa se bucure in semn de respect pentru suporterii lui Bari.

Puscas a evoluat sub forma de imprumut la Bari in sezonul 2015/16, cand a marcat patru goluri in 16 meciuri.

Este al doilea gol marcat de Puscas in tricoul celor de la Genoa. Acesta mai punctase in etapa a 16-a in victoria de pe teren propriu cu Sudtirol (2-0).

Meciul a fost castigat de Genoa, cu 2-1.

Alte rezultate inregistrate in aceasta runda din Serie B pentru echipele in care sunt legitimati jucatori romani:

Ferrara - Pisa 0-1 (Olimpiu Morutan si Marius Marin au fost integralisti la Pisa, in timp ce Adrian Rus a ramas rezerva).

Venezia - Parma 2-2 (Dennis Man a evoluat pana in minutul 79 pentru Parma, echipa care a avut 2-0 pe tabela).