Stranieri

Primul gol pentru Alexe la Sassuolo

Fostul atacant dinamovist Marius Alexe a spart gheata pentru noua lui formatie, Sassuolo, si a marcat primul gol in tricoul echipei care va evolua in Serie A.

Folosit pe intreaga durata a primei reprize, Alexe a deschis scorul in minutul 38 fiind schimbat apoi la pauza.

Sassuolo a castigat amicalul cu Mantova, scor 4-0, celelalte goluri fiind marcate de Gliozzi (2) si Gomes.

Pomini, Laverone, Rossini, Terranova, Longhi, Castelletto, Magnanelli (17’ Kurtic), Missiroli, Masucci, Pavoletti, Alexe au evoluat pentru Sassuolo in prima repriza.

Antrenorul Eusebio Di Francesco i-a trimis in teren in partea secunda pe urmatorii: Pomini (70’ Perilli), Gazzola, Bianco, Marzorati, Vacondio, Laribi, Kurtic, Bianchi, Gliozzi (70’ Alhassan), Gomes, Berardi.