Stranieri

Primele minute pentru Dragusin la Salernitana

Internationalul roman de tineret Radu Dragusin a jucat, luni seara, primele lui minute in tricoul echipei Salernitanta, lanterna rosie din Serie A.

Dragusin a fost titular in centrul apararii formatiei granata si a jucat toate minutele confruntarii cu Spezia.

Un meci incheiat la egalitate, scor 2-2, dupa ce gazdele de la Salernitana au condus in doua randuri dupa dubla lui Verdi.

Manaj si Verde au punctat pentru Spezia, ambele reusite din lovitura de la 11 metri.

Toate cele patru goluri au fost marcate in prima repriza.

Pentru Dragusin a fost al 14-lea meci in Serie A sezonul acesta si primul pentru Salernitana, echipa la care a ajuns sub forma de imprumut de la Juventus.

In prima parte a sezonului Dragusin a evoluat de asemenea sub forma de imprumut pentru Sampdoria (13 meciuri).