Stranieri

O noua seara de uitat pentru Ianis Hagi

Internationalul roman n-a prins niciun minut in Rangers - Benfica, meci incheiat la egalitate, scor 2-2, in a patra etapa din grupele Europa League.

A fost al treilea meci consecutiv in care Ianis Hagi a fost rezerva la Rangers si primul in care nu bifeaza nici macar un minut.

Ultima oara Ianis Hagi a fost titular la partida de Europa League cu Lech Poznan (1-0), in 29 octombrie.

De atunci a intrat din postura de rezerva la partidele de campionat cu Hamilton (8-0) si Aberdeen (4-0), meciuri in care a adunat 39 de minute.

Kemar Roofe pare a fi la prima vedere motivul pentru care Ianis Hagi nu mai prinde un loc printre titularii lui Rangers.

Englezul de 27 ani cu radacini jamaicane a marcat sapte goluri in cele opt meciuri ca titular pentru Rangers in toate competitiile.

Roofe a fost titular in ultimele trei meciuri pe care Ianis le-a inceput pe banca de rezerve.

“A scapat de accidentari, se antreneaza si se bucura de fotbal. Suntem multumiti de el si trebuie sa-l tinem sanatos pentru ca ne ajuta foarte mult in ofensiva”, a spus Steven Gerrard despre jucatorul sau.