Stranieri

Mutu ramane fara gol in Franta dupa intalnirea cu Nistor

Adrian Mutu a fost integralist la Ajaccio in meciul de pe teren propriu cu Evian, noua echipa a lui Dan Nistor.

Desi a facut pereche in linia de atac cu Belghazouani, Mutu nu s-a lipit nici de aceasta data de gol.

Mai mult decat atat, Mutu a primit un cartonas galben in minutul 90 al meciului gazduit de Stade Francois Coty.

Evian, echipa la care Nistor a fost doar rezerva, a condus in minutul 52 cu 3-0 dupa golurile marcate de Dja Dje (30) si Berigaud (44, 52).

Ajaccio s-a trezit tarziu si a punctat de doua ori in cinci minute prin Lasne (82) si Tallo (86).

Pentru Mutu a fost al cincilea meci consecutiv ca titular la Ajaccio in acest sezon. 362 de minute are in picioare atacantul roman in noul campionat din Ligue 1.