Stranieri

Marius Sumudica le raspunde contestarilor din Turcia

Rezultatele nu-l ajuta pe Marius Sumudica la Yeni Malatyaspor, penultima clasata in Superliga Turciei, iar numarul contestatarilor creste de la o etapa la alta.

Pentru Yeni Malatyaspor urmeaza o confruntare de foc cu Fenerbahce Istanbul, o forta a campionatului Turciei.

Un meci care vine pentur echipa lui Marius Sumudica dupa un 2-2 cu scandal pe teren propriu impotriva celor de la Kayserispor.

Yeni Malatyaspor a condus cu 2-0 la pauza, dar a fost egalata in minutul 90+1 si a acuzat la final neacordarea unei lovituri de la 11 metri.

"Nu am remizat cu Kayseri din cauza sistemului tactic. Statisticiile din repriza a doua arata ca am fost superiori, insa in fotbal sunt lucruri pe care nu le poti controla.

"Unii dintre voi sugereaza numele unor jucatori care ar trebui sa fie in primul 11. Va invit la antrenament pentru a vedea daca sunt un antrenor corect sau nu. Trebuie sa ramanem uniti si sa facem ceva mai bun pentru a urca in clasament. Ne aflam in aceeasi barca", a transmis Sumudica intr-un mesaj publicat pe Twitter.

Meciul Fenerbahce - Yeni Malatyaspor este programat, duminica, de la ora 18:00.