Stranieri

Marica a ratat de putin primul gol la Getafe

Internationalul roman Ciprian Marica a inceput ca rezerva meciul disputat in deplasare de Getafe, noua lui echipa, contra celor de la Granada, insa in debutul partii secunde a fost aruncat in lupta de tehnicianul Luis Garcia.

Marica a avut o mare ocazie de a marca in minutul 54. Demarcat in careul celor de la Granada, atacantul roman a sutat violent in portarul advers Roberto.

Mingea a ramas in posesia celor de la Getafe dupa ratarea lui Marica, mingea a ajuns la Pedro Leon si acesta a marcat pentru 0-2.

Anterior, la doua minute dupa pauza, oaspetii deschisesera scorul prin autogolul columbianului Murillo.

Marica a primit un cartonas galben in minutul 50.

Jucatorul roman ajuns la Getafe liber de contract mai jucase 20 de minute etapa anterioara contra celor de la Betis Sevilla (3-1).