Stranieri

Keseru, integralist la Bastia in fata liderului Monaco

Bastia a fost prada usoara pentru AS Monaco, liderul la zi din prima liga franceza, echipa din Corsica pierzand cu 3-0 in Principat.

Claudiu Keseru a jucat toate minutele in avanposturile celor de la Bastia, fara insa a se lipi de gol.

Au marcat insa monegascii nu o data ci chiar de trei ori. Radamel Falcao a semnat o dubla in minutele 41 si 89, intre cele doua reusite punctand si Riviere chiar inaintea pauzei.

Cu cele doua goluri Falcao a ajuns la cota 7 reusite in acest sezon de Ligue 1.

Monaco este urmata la doua puncte de Paris Saint Germain, campioni obtinand o victorie scurta, scor 1-0, pe terenul celor de la Valenciennes.

Zlatan Ibrahimovic a pasat decisiv la reusita lui Edison Cavani din prelungirile primei reprize. A fost al treilea gol pentru uruguayanul adus de la Napoli.

Aurelian Chitu a intrat la Valenciennes pentru ultimele noua minute in locul lui Ducourtioux.