Stranieri

Imagini incendiare cu Dan Petrescu, calificat in semifinalele Cupei Presedintelui

Sursă foto: SR (Dubai)

Dan Petrescu s-a calificat joi seara in semifinalele Cupei Presedintelui din Emiratele Arabe Unite, la capatul unui meci in care pornea cu sansa a doua.

Al Nasr, echipa lui Dan Petrescu, a castigat cu 1-0 contra favoritilor de la Al Ain - fosta echipa antrenata de Cosmin Olaroiu si care il eliminase pe Oli in `optimi`.

Scorul a fost deschis de Salaman in minutul 25, iar acesta a ramas singurul gol din meci, Al Nasr jucand in inferioritate numerica in ultimele minute ale partdei.

Dan Petrescu a fost trimis in tribune in repriza a doua si a protestat vehement. In partea secunda echipa sa nu a mai trecut mijlocul terenului, dar si-a conservat avantajul si va juca in semifinale.

`Bursucul` ramane in cursa pentru Cupa Presedinteului la primul sau an in Emirate. Acest trofeu nu a fost castigat pana acum de nici un antrenor roman.

Imaginile au fost fotografiate de pe un televizor din Dubai, pe un post tv care transmitea local meciul.