Stranieri

Ianis Hagi, pasa senzationala de gol la Fiorentina intr-un amical

Transferat in aceasta vara de gruparea viola, Ianis Hagi continua sa impresioneze la echipa pregatita de Paulo Sousa.

Hagi a fost titular in amicalul pe care Fiorentina l-a disputat cu Trapani si a pasat decisiv pentru golul lui Zarate de 2-1 din minutul 52. Trapani deschisese scorul in primul mitan.

Cu doua minute inaintea pauzei, Fiorentina egalase dintr-o lovitura de la 11 metri dictata pentru tinerea lui Ianis Hagi in suprafata de pedeapsa. Penalty-ul a fost transformat de Rossi.

Fiorentina s-a impus cu 2-1, iar pasa lui Ianis Hagi a fost catalogata ca fiind “senzationala” de site-ul violanews.com

Fiorentina a inceput meciul in formula: Lezzerini; Tomovic, Bagadur, Astori, Alonso; Borja Valero, Schetino; Ilicic, Hagi, Zarate; Rossi.

Ianis Hagi a fost schimbat in minutul 64 cu Diakhate.

Antrenorul portughez a vorbit dupa meci despre Ianis si a spus ca desi este obosit dupa munca depusa in cantonamentul, tanarul jucator adus de la Viitorul a dat o mana de ajutor echipei in amicalul cu Trapani si continua procesul de integrare in lot.