Stranieri

Ianis Hagi a răbufnit la adresa antrenorului după cele mai multe minute jucate în acest sezon: ”Nu sunt de acord cu el, vreau să joc fotbal”

Mijlocașul român a bifat 33 de minute pentru Rangers într-un meci din Cupa Ligii Scoției.

Rangers s-a impus pe teren propriu în fața lui Morton, cu 2-1, iar Ianis Hagi a intrat pe teren din minutul 57.

Internaționalul român a ratat o mare ocazie de gol, în minutul 70, când a șutat din 7-8 metri, iar portarul advers a blocat in extremis.

Este o victorie pentru noi și asta contează cel mai mult în acest moment”, a spus Ianig Hagi după meci.

Acesta a vorbit și despre situația pe care o traversează la Rangers, unde nu face parte din planurile antrenorului.

Sunt dezamăgit de perioada pe care o traversez. Respect decizia antrenorului, dar nu înseamnă că sunt de acord cu el, dar o respect. Vreau doar să joc fotbal”, a răbufnit Ianis Hagi.

Ianis Hagi mai jucase doar două minute în meciul tur cu Servette Geneva din turul 3 preliminar al Ligii Campionilor.