Stranieri

Ianis Hagi a prins ultimul sfert de oră din Alaves - Granada. Spaniolii i-au numărat atingerile de balon

Etapa a 14-a din La Liga a debutat, vineri seara, cu victoria celor de la Deportivo Alaves pe teren propriu contra Granadei, scor 3-1.

Tabela s-a deblocat în urma autogolului semnat de Raul Torrente, în minutul 11.

Abde Rebbach a majorat avantajul formației basce (min.38), pentru ca Samu Omorodion să ducă scorul la 3-0 (min.59).

Din minutul 74 la Alaves a intrat și internaționalul Ianis Hagi, acesta neavând nicio acțiune notabilă.

Presa spaniolă chiar i-a numărat lui Ianis atingerile de balon. Au fost 15 în total.

Pe fondul retragerii celor de la Alaves oaspeții au marcat golul de onoare prin Uzuni dintr-o lovitură de la 11 metri, în minutul 86.