4
0
Dinamo

Așa am trăit Hermannstadt - Dinamo

Am transmis live text în această pagină meciul Hermannstadt - Dinamo, partidă programată sâmbătă de la ora 17:00 în etapa a 13-a.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de nouă ori în principala competiţie internă, de cinci ori s-au impus bucureştenii, un joc a fost câştigat de sibieni, iar alte trei partide s-au terminat la egalitate.

O singură partidă s-a încheiat fără gol marcat, pe 15 mai 2019, cu FC Hermannstadt în postura de gazdă.

Cea mai recentă dispută directă din campionat: 8 mai 2021, Dinamo - FC Hermannstadt 2-0 (dublă Paul Anton).

18:57

Final de partidă.

90'

Gol Alhassan!

Baba Alhassan pune cireașa pe tort pentru Hermannstadt cu un stâng superb din interiorul careului aproape de vinclu.

87'

Primul galben în contul lui Dinamo este văzut de Homawoo.

86'

Oroian face 4-0, dar golul e anulat pentru un offside la Iancu.

75'

Ghezzali, jucător intrat în partea secundă în locul lui Gregorio, semnează cea mai importantă ocazie pentru Dinamo. Șut din acțiune în plasa laterală.

53'

Gol Balaure!

Dublă reușită de Balaure cu un șut deviat din interiorul careului.

50'

Ocazie mare de 3-0 pentru Hermannstadt. Golubovic respinge șutul lui Iancu din interiorul careului.

46'

Iancu a intrat în locul lui Neguț (Hermannstadt).

46'

17:51

2-0 pentru Hermannstadt după primele 45 de minute.

45'

Ocazie pentru Dinamo la ultima fază a reprizei. Roșu a centrat din dreapta și Medina i-a suflat mingea de pe cap lui Abdallah.

44'

Alhassan trimite în careu pentru Neguț, dar preluarea îl trădează și Lucas intervine decisiv.

36'

Mino Sota este și el avertizat.

33'

Politic intră la Dinamo în locul lui Larrucea, accidentat.

28'

Jipa se demarcă în careul dinamovist și e aproape de dublă. Șut cu stângul pe jos și mingea ocolește de puțin poarta.

25'

Neguț este avertizat pentru un fault în jumătatea adversă.

23'

Lucas agață in extremis o minge trimisă de Paraschiv în fața porții.

19'

Gol Jipa!

Hermannstadt se desprinde la 2-0 prin reușita lui Jipa. Acesta se afla în offside, dar a primit mingea de la dinamovistul Bena. O fază creată pe contraatac de Paraschiv.

15'

Gregorio nu ajunge la centrarea lui Ilic din lovitură liberă.

10'

Alhassan trage pe lângă poarta lui Dinamo.

5'

Hermannstadt marchează prin Balaure și de această dată golul se pune.

2'

Dinamo deschide scorul prin Gregorio din pasa lui Bena. În cele din urmă reușita ”câinilor” anulată de VAR.