Stranieri

Goluri marcate de Torje si Puscas

Ajuns in Turcia dupa despartirea de Farul Constanta, mijlocasul Gabriel Torje a marcat, sambata, pentru formatia Genclerbirligi in meciul cu Boluspor, scor 5-1.

Fostul international roman a inscris golul de 2-0, in minutul 34, evoluand pana in minutul 69, cand a fost inlocuit.

Pentru Torje este al doilea gol in doua meciuri jucate pentru echipa din Ankara, dupa ce runda trecuta in 15 ianuarie punctase in deplasare cu Altinordu (1-2).

Genclerbirligi ocupa ultimul loc in liga secunda din Turcia.

In alta ordine de idei, atacantul George Puscas a marcat golul victoriei pentru Genoa in deplasarea cu Benevento de sambata, scor 2-1, in etapa a 21-a din Serie B.

Puscas a marcat in minutul 90+4 si ajunge la trei goluri in tricoul grifonului genovez.

In varsta de 26 de ani, Puscas este imprumutat de Reading pentru acest sezon la Genoa, in a doua liga italiana.

Genoa ocupa locul trei in clasament.

Fara Dennis Man si Valentin Mihaila in lot, Parma a trecut pe teren propriu de Perugia, cu 2-0, si ocupa locul sapte in ierarhia din Serie B.