Stranieri

Gol spectaculos marcat de Nicolae Stanciu in campionatul Cehiei

Internationalul roman Nicolae Stanciu traverseaza o forma de invidiat de la reluarea sezonului din Cehia.

Jucatorul legitimat la Slavia Praga a marcat, miercuri seara, un gol superb din lovitura libera in partida cu Ostrava din deplasare, intr-un meci din etapa a 29-a.

Stanciu a deschis scorul dupa doar 14 minute cu un sut din lateralul terenului. Portarul advers n-a avut nicio reactie.

Pentru Stanciu acesta a fost al patrulea gol marcat in actualul sezon din Cehia. Acesta mai are si opt pase decisive reusite.

Doar doua minute s-au bucurat cei de la Slavia de avantajul adus de Stanciu. Gazdele au egalat prin Svozil.

S-a terminat in cele din urma 2-2, dupa ce ambele echipe au reusit sa puncteze in minutele aditionale.

Slavia a revenit la conducere prin Masopoust in minutul 90+4, pentru ca gazdele sa egaleze a doua oara prin Stronati in al saptelea minut aditional.

Pe Stanciu nu l-a prins finalul pe teren, fiind inlocuit cu Frydrych chiar inainte de golul doi al celor de la Ostrava.