Stranieri

Gol marcat de Sorescu pentru Gaziantep

Fundașul Deian Sorescu a marcat, duminică, golul echipei Gaziantep în deplasarea de la Rize.

Echipa locală Rizespor a câștigat întâlnirea, scor 3-1, după ce Deian Sorescu a deschis scorul pentru Gaziantep, în minutul 54.

Alexandru Maxim a pasat decisiv la reușita jucătorului împrumutat de la Rakow până la finalul sezonului.

Un autogol al lui Mbakata a readus scorul în echilibru pe tabelă, în minutul 64, după care gazdele au avut un penalty ratat prin Shelvey.

Pe final de meci Rizespor s-a desprins în câștigătoare prin golurile marcate de Olawoyin (min.84) și Zeqiri (min.90+7).

Rizespor ocupă locul șapte, în timp ce Gaziantep navighează în ape tulburi, fiind prima echipă deasupra liniei retrogradării în prima ligă din Turcia.