Stranieri

Gol marcat de Drăguș pentru echipa lui Șumudică în campionatul Turciei (VIDEO). Niță a apărat un penalty!

Atacantul Denis Drăguș a deschis scorul pentru Gaziantep în meciul cu Samsunspor, ultima clasată în ligă a Turciei.

De trei minute a avut nevoie jucătorul împrumutat de la Standard Liege pentru a înscrie cu un șut din interiorul careului.

Drăguș a evoluat până în minutul 72, când i-a lăsat locul lui Markovic.

Titular și el la Gaziantep, portarul Florin Niță a primit un cartonaș galben, în minutul 79.

În minutul 90 cei de la Samsunspor au obținut o lovitură de la 11 metri pentru un henț.

Niță a apărat, dar arbitrul a decis repetarea loviturii pe motiv că portarul român n-a ținut cel puțin un picior pe linia porții.

La repetare Niță n-a avut nicio șansă la șutul camerunezului Ntcham și Samsunspor reducea din diferență.

Gaziantep a obținut a două victorie consecutivă în campionatul Turciei, după 2-0 pe teren propriu cu Istanbulspor.

Până la venirea lui Marius Șumudică echipa din sud-estul Turciei nu avea nicio victorie în primele cinci etape.

După aceste două victorii legate Gaziantep a urcat peste linia retrogradării.