Stranieri

Gigel Bucur a marcat in derby-ul orasului Krasnodar

Atacantul Gigel Bucur s-a remarcat la formatia sa Kuban Krasnodar printr-un gol spectaculos marcat in meciul de pe teren propriu cu rivala locala FK Krasnodar.

Bucur a punctat pe contraatac cu un sut din voleu la coltul scurt dupa ce mingea centrata tot de el I-a revenit perfect de la un adversar.

In acel moment, minutul 58, Krasnodar conducea cu 1-0 dupa reusita lui Pereyra de la jumatatea primei reprize.

Pentru Bucur este al treilea gol marcat in 14 meciuri disputate pentru Kuban in acest sezon in prima liga a Rusiei. Bucur nu mai punctase din etapa a 6-a din meciul cu Arsenal Tula de pe 30 august.

Kuban Krasnodar, echipa la care ar putea reveni ca antrenor Dan Petrescu din aceasta iarna, a urca pe locul sase in clasamentul din Rusia, in timp ce FK Krasnodar pierde teren in lupta pentru podium.