Stranieri

George Puscas a marcat pentru Inter intr-un amical cu Juventus

Tanarul international George Puscas a fost folosit de antrenorul Antonio Conte in amicalul sustinut de Inter Milano contra lui Juventus Torino.

Puscas a intrat pe teren in minutul 88 si a avut sansa de a-si trece numele pe lista marcatorilor lui Inter la loviturile de departajare.

Dupa cele 90 de minute regulamentare tabela arata 1-1, astfel ca s-a trecut direct la penalty-uri.

Puscas a executat al doilea dintre interisti si a marcat primul gol al formatiei sale, dupa ce Ranocchia ratase in debutul seriei de executanti.

In cele din urma Juventus s-a impus, cu 4-3, dupa ce si Longo a ratat pentru Inter, o lovitura aparata de veteranul Buffon revenit in aceasta vara la Batrana Doamna dupa aventura la PSG.

Rabiot si Bernardeschi au ratat de asemenea pentru Juventus, in timp ce Borja Valero cu un sut pe centrul portii aparat de Buffon a incheiat loteria loviturilor de la 11 metri.