Stranieri

Gaziantep, cu patru români titulari, a revenit de la 0-2 în deplasare cu Sivasspor. Maxim a fost eliminat pe final

Echipa Gaziantep pregătită de Marius Șumudică a revenit formidabil în meciul cu Sisvasspor din campionatul Turciei și a salvat remiza.

Deian Sorescu a fost prezentat la Gaziantep

Sivasspor și Gaziantep au terminat la egalitate, scor 2-2, într-un meci disputat duminică la prânz în etapa a 21-a.

Gazdele au avut parte de un început perfect de meci, cu două goluri marcate în primul sfert de oră.

Albanezul Rey Manaj a punctat pentru Sivasspor în minutele 8 și 15.

Denis Drăguș a redus din diferență pentru Gaziantep, în minutul 29, din pasa lui Alexandru Maxim.

Senegalezul Papy Djilobodji a marcat golul de 2-2 cu un șut la colțul scurt, când mai erau patru minute din prima repriză.

Drăguș a ratat apoi o mare ocazie în finalul reprizei din pasa aceluiași Maxim.

Acesta din urmă avea să fie eliminat în minutul 81 pentru cumul de cartonașe galbene.

Marius Șumudică a început meciul de la Siva cu patru români în primul 11, alături de Florin Niță, Denis Drăguș și Alexandru Maxim fiind titularizat în premieră și Deian Sorescu, jucător împrumutat pentru restul sezonului de la Rakow.