Stranieri

Florin Andone la primul gol pentru Deportivo La Coruna (VIDEO)

Atacantul Florin Andona a marcat, sambata, primul sau gol in La Liga pentru echipa Deportivo La Coruna in meciul disputat in deplasare cu Granada.

Internationalul roman i-a luat fata in viteza unui adversar in minutul 64 si a ramas singur cu portarul Ochoa.

Mexicanul a respins intr-o prima faza, insa Andone pe faza a reusit sa trimita mingea in poarta.

"Aveam mare nevoie de acest gol si de acum inainte sper sa joc si mai bine, sa inscriu mai mult. Sunt fericit si sper sa marchez mai multe goluri", a spus Andone dupa meci.

Andone a avut nevoie de 30 de suturi la poarta si aproape 900 de minute pentru a inscrie primul sau gol pentru Deportivo La Coruna, echipa la care s-a transferat in vara de la Corodoba.

Granada-Deportivo s-a incheiat in cele din urma 1-1, dupa ce gazdele au egalat cu noua minute inaintea finalului prin autogolul portarului polonez Tyton din minutul 81.