Stranieri

Evolutiile romanilor in meciurile de Europa League: Chiriches a adus dezastrul la Tottenham

In afara celor doua partide sustinute de echipele romanesti, joi seara s-au mai aflat pe teren si alti jucatori romani, titulari sau rezerve la formatiile lor de club.

Fostul stelist a bifat toate minutele in poarta Fiorentinei in partida din deplasare cu Dinamo Minsk, castigata de gruparea italiana, cu 3-0.

De asemenea integralist a fost si Razvan Rat la PAOK Salonic in meciul pierdut cu 2-0 pe terenul francezilor de la EA Guingamp.

Vlad Chiriches a jucat toate minutele confruntarii dintre Tottenham si Besiktas Istanbul, scor 1-1, si a primit un cartonas galben in minutul 89. El a atins mingea cu mana in careu in minutul 89, fiind avertizat, iar turcii au primit penalty din care au egalat la final.

Cu un galben s-a ales si Dorin Goian, integralist in meciul dintre Asteras Tripolis si Partizan Belgrad, partida castigata de greci cu 2-0.