Stranieri

Dubla reusita de Constantin Budescu la Al Shabab

Sursă foto: twitter.com/AlShababSaudiFC

Constantin Budescu a marcat doua goluri in victoria obtinuta de Al Shabab pe teren propriu contra celor de la Al Fayha, intr-un meci din campionatul Arabiei Saudite.

Echipa antrenata de Marius Sumudica s-a impus, cu 4-1, dupa un meci pe care l-a avut la discretie.

Al Shamrani a deschis scorul pentru gazde in minutul 25, dupa care Al-Sulaiheem a dublat avantajul din minutul 67.

Constantin Budescu s-a remarcat in ultimul sfert de ora prin dubla reusita. Mai intai internationalul roman a punctat pentru 3-1 dintr-o lovitura de la 11 metri, pentru ca in prelungiri sa inchida tabela din actiune.

Oaspetii redusesera din diferenta prin Al-Salem in minutul 71.

Valerica Gaman a fost integralist alaturi de Budescu la Al Shabab, echipa care isi consolideza locul trei in clasament, dupa Al Hilal si Al Nassr, cele doua forte ale fotbalului saudit.