Stranieri

Dorinel Munteanu si-a salvat scaunul in Rusia

Tehnicianul roman Dorinel Munteanu poate rasufla usurat dupa ce echipa sa Kuban Krasnodar a invins lanterna rosie Terek Groznyi intr-un meci care putea fi ultimul pentru el pe banca galben-verzilor.

Kuban s-a impus pe teren propriu in etapa a 10-a din Rusia cu 1-0, dar inceputul meciului nu a fost nici pe departe unul usor pentru Munteanu si ai lui.

Mauricio de la Terek a deschis scorul dupa numai doua minute, insa Gigel Bucur a dat semnalul revenirii celor de la Kuban cu un gol in minutul 6. A fost o centrare de pe dreapta si Bucur a finalizat cu un voleu la coltul scurt.

Balde a facut 2-1 chiar inaintea pauzei din pasa lui Bucur, pentru ca Xandao sa stabileasca scorul final in minutul 66.

Bucur a fost titular si a jucat pana in minutul 82 cand a fost inlocuit cu uruguayanul Bueno.

De cealalta parte, Gicu Grizav a inceput meciul ca rezerva si a intrat in joc in minutul 67 in locul lui Ivanov.