Stranieri

Dan Petrescu umilit de Spartak Moscova

Pentru al doilea an consecutiv Dinamo Moscova, echipa pregatita de Dan Petrescu, este invinsa cu un scor categoric pe teren propriu de rivala Spartak Moscova.

Jucatorii lui Dan Petrescu au fost foarte aproape de a reedita acel 0-4 din sezonul trecut si doar reusita lui Voronin din lovitura de la 11 metri a mai indulcit, daca se poate spune asa, amarul unei infrangeri categorice.

Spartak, echipa condusa de fotusl international rus Valeri Karpin, a rezolvat ecuatia meciului inca din prima repriza, cand Jurado (2), Yakovlev si Emenike au marcat la foc automat profitand de marile erori din apararea celor de la Dinamo.

In urma acestui succes Spartak ramane lider autoritar in Rusia cu 9 puncte dupa trei etape, in timp ce Dinamo pastreaza cele 4 puncte obtinute dupa remiza cu Volga si victoria in prelungiri cu Anji.