Stranieri

Dan Petrescu rateaza victoria pe terenul fostei sale echipe

Tehnicianul roman Dan Petrescu are toate motivele sa fie suparat dupa ce echipa sa, Dinamo Moscova, a avut cele trei puncte in mana la Krasnodar, dar in final a obtinut doar o remiza.

Moscovitii au condus pe terenul lui Kuban prin reusita neamtului Kevin Kuranyi din finalul primei reprize, insa gazdele au revenit pe final si au egalat prin Popov in minutul 73.

Cu o victorie obtinuta sambata echipa lui Petrescu ar fi egalat la puncte fostul lider, Zenit Sankt Petersburg, care a pierdut, 0-1, pe terenul lui CSKA Moscova.

Chiar si asa, Dinamo Moscova ramane in partea superioara a clasamentului si lupta cu sanse reale pentru cupele europene si chiar titlu.

Dinamo Moscova a adunat 39 de puncte si a egalat pe Spartak Moscova, echipa care primeste luni, in epilogul etapei, vizita lanternei rosii Anji Mahachkala.