Stranieri

Dan Petrescu incepe in forta a doua parte a sezonului din Rusia

Dinamo Moscova, echipa lui Dan Petrescu, se mentina in lupta pentru titlu si cupele europene dupa ce a castigat primul meci oficial din 2014.

Formatia lui Petrescu a castigat spectaculos derby-ul moscovit cu CSKA disputat in fata a peste 16000 de spectatori pe arena Khimki, scor 4-2.

Victoria celor de la Dinamo este cu atat mai spectaculoasa cu cat a fost reusita dupa o revenire de la 0-2. Doumbia a marcat pentru CSKA Moscova o dubla stabilind scorul pauzei.

Kuranyi a dat semnalul revenirii pentru Dinamo cu un gol la patru minute dupa pauza, apoi au urmat reusitele lui Samba (59) si Zhirkov (62, 69).

George Florescu a fost rezerva la Dinamo Moscova.

Dinamo Moscova ocupa locul patru in clasamentul din Rusia la trei puncte distanta de liderul Zenit Sankt Petersburg.