Stranieri

Cosmin Contra, victorie importanta cu Getafe. Marica, pasa de gol si eliminare

Getafe, echipa pregatita de Cosmin Contra, a castigat la limita, sambata, disputa cu Malaga, scor 1-0, si a facut astfel un pas important pentru salvarea de la retrgoradare in acest sezon de Primera Division.

Unicul gol al meciului de pe Coliseum Alfonso Perez a fost marcat de Adrian Colunga in minutul 8, dupa un contraatac la care a contribuit si Ciprian Marica.

Internationalul roman a oferit pasa decisiva pentru reusita coechipierului sau, dar cu opt minute inaintea pauzei a fost eliminat din joc pentru cumul de cartonase galbene.

Al doilea galben a fost primit de Marica pentru proteste la o decizie a arbitrului luata undeva la centrul terenului si care nu influenta cu nimic rezultatul de pe tabela.

Getafe a urcat peste linia rosie a retrogradarii dupa acest succes, cu trei puncte in fata celor de la Real Valladolid si la egalitate cu Osasuna, echipa zdrobita de Real Madrid cu 4-0.