Stranieri

Contra pierde ultimul meci pe banca lui Getafe

Cosmin Contra are bagajele facute pentru plecarea in China la Guangzhou R&F, iar duminica a condus ceea ce ar putea ramane dreptul ultimul sau meci in Primera Division pe banca celor de la Getafe.

Echipa lui Contra a deschis scorul rapid dupa doar trei minute prin Vazquez direct dintr-o lovitura libera de la 20 de metri de poarta adversa.

Jozabed a restabilit egalitatea pentru Rayo cu sase minute inaintea pauzei cu un sut din afara careului dupa o respingere gresita a portarului celor de la Getafe.

Rayo a dat lovitura in minutul 64 prin Baena. Acesta a indeplinit o simpla formalitate din 2-3 metri impingand in poarta o minge prelungita de Kakuta.

Daca va fi sa plece pana la urma in China Contra o lasa pe Getafe pe locul 13 in clasamentul din Primera, cu 17 puncte, la patru puncte de retrogradare.