Stranieri

A fost seara romanilor in Serie B. Goluri si pase de gol

Olimpiu Morutan si Marius Marin, doi dintre internationalii romani care activeaza in Serie B, au marcat pentru echipa lor.

Pisa, echipa celor doi romani, a revenit de la 0-1 pe teren propriu cu Perugia, impunandu-se in final cu 2-1, intr-un meci din etapa a 26-a.

Olimpiu Morutan a egalat la sase minute dupa pauza, iar Marius Marin a adus victoria celor de la Pisa, in minutul 58.

Un succes mare pentru Pisa, echipa care evolua in inferioritate numerica incepand cu minutul 31, cand Hermannsson a fost eliminat.

Echilibrul numeric a fost restabilit cu un sfert de ora inaintea finalului, Paz de la oaspeti fiind si el trimis mai devreme la cabine.

Marin a fost integralist, in timp ce Morutan a fost inlocuit in minutul 71.

Intr-un meci cu sapte goluri intre Frosinone si Parma (3-4), Dennis Man a pasat decisiv la doua dintre golurile formatiei sale.

Man a inceput ca titular si a fost inlocuit in minutul 59. Parma a incheiat meciul in dubla inferioritate numerica.

La Frosinone, liderul din Serie B, printre integralisti s-a numarat si Daniel Boloca.