Stranieri

A apărut șansa mult așteptată pentru Radu Drăgușin la Tottenham

Internaționalul român Radu Drăgușin a jucat o repriză întreagă pentru Tottenham în meciul de campionat cu Aston Villa, partidă câștigată de londonezi în deplasare cu un categoric 4-0.

Radu Drăgușin a început și de această dată ca rezervă, dar în minutul 49 a intrat în locul accidentatului Micky van de Ven.

Drăgușin s-a achitat bine de sarcini și a jucat în total 51 de minute, punând aici la socoteală și zece minute de prelungire acordate pentru meciul de pe Villa Park.

În minutul 61, fundașul român s-a ales cu un cartonaș galben, după ce a întârziat repunerea balonului în joc la mijlocul terenului după un fault în atac.

Maddison (50), Johnson (53), Son (90+1) și Werner (90+4) au marcat golurile lui Tottenham.

Echipa lui Ange Postecoglu se apropie după acest succes la două puncte de Aston Villa, ocupanta locului patru în clasamentul din Premier League.

Doar 11 minute jucase Radu Drăgușin pentru Tottenham în acest sezon, în toate competițiile.