Serie A

VIDEO Radu Aztefan a urcat cu Lazio pe doi in Serie A. Juventus pierde teren

Cu fundasul roman Radu Aztefan toate minutele pe teren, Lazio a invins, duminica dupa-amiaza, pe Atalanta, scor 2-0, intr-un meci disputat in cadrul etapei a 20-a din campionatul italian.

Floccari a deschis scorul in minutul 67 si zece minute mai tarziu Brivio trimitea mingea nefericit in propria poarta o minge centrata de Stefano Mauri.

Atalanta a incheiat meciul cu un jucator mai putin pe teren dupa ce Carmona a fost eliminat in minutul 83 pentru al doilea galben primit.

Lazio a profitat de pasul gresit facut de liderul Juventus la Parma, unde cele doua au incheiat la egalitate scor 1-1, si s-a apropiat la trei puncte de formatia din Torino.

Andrea Pirlo a adus Batrana Doamna in avantaj dupa pauza din lovitura libera, dar Parma a egalat prin Nicola Samsone cu mai putin de un sfert de ora inaintea finalului.

Napoli a dispus de Palermo cu 3-0 si s-a apropiat de asemenea la cinci puncte de Juventus, in timp ce Fiorentina pierde teren dupa 1-3 in deplasare cu Udinese