Ligue 1

PSG revine cu Lille si castiga de la 0-1. Messi, schimbat la pauza

Paris Saint-Germain si-a luat revansa in fata lui Lille, echipa care i-a luat titlul in Ligue 1 sezonul precedent.

Lille a condus cu 1-0 pe Parc des Princes, dar cei de la PSG au intors rezultatul cu doua goluri in cinci minute pe final de meci.

Jonathan David a deschis scorul in minutul 31.

Egalarea a fost adusa de Marquinhos, in minutul 74, pentru ca Angel Di Maria sa marcheze golul victoriei pentru PSG, patru minute mai tarziu.

Lionel Messi a inceput meciul ca titular, dar a fost schimbat la pauza.

Antrenorul Mauricio Pochettino a explicat dupa meci ca a fost o decizie de ordin tactic.

“El a fost inlocuit ca masura de precautie si dupa o decizie luata cu echipa medicala”, a declarat antrenorul argentinian.

PSG o intalneste pe Leipzig, in deplasare, la jumatatea saptamanii viitoare, in etapa a 4-a din grupele Champions League.