Ligue 1

Lionel Messi, decisiv pentru PSG in absenta accidentatilor Mbappe si Neymar

PSG a castigat pe teren propriu duelul cu Toulouse, scor 2-1, in etapa a 22-a din Ligue 1.

Oaspetii arenei Parc des Princes au deschis scorul prin Van den Boomen, in minutul 20.

Marocanul Hakimi a restabilit egalitatea, cu sapte minute inaintea pauzei, pentru ca Lionel Messi sa marcheze golul victoriei in partea secunda.

Campionul mondial a primit la marginea careului in pozitie centrala si a reluat din prima in dreapta portarului.

Messi a ratat sansa dublei in prelungirile partidei cand, la capatul unui contraatac, a trimis in bara.

PSG ramane pe primul loc in Ligue 1, cu 54 de puncte, fiind urmata de Marseille (46 puncte), echipa care primeste pe Velodrome vizita rivalei din sud Nice, duminica seara, ora 21:45.

Peste trei etape este programat Clasicul Frantei, Marseille - PSG.