Liga 2

UTA isi consolideaza locul secund in Liga 2

Sursă foto: facebook.com/uta1945arad

UTA Batrana Doamna a castigat, vineri seara, in deplasare cu CS Mioveni, scor 2-0, si acumuleaza 45 de puncte in clasamentul ligii secunde.

Banatenii au deschis scorul dupa doar patru minute de la primul fluier al centralului Robert Dumitru prin Alin Gligor.

Acesta a reluat cu capul din sase metri o minge centrata din lovitura libera de Dumitru Copil.

Echilibrul numeric al partidei s-a rupt dupa o jumatate de ora de joc, Costinel Gugu fiind eliminat cu rosu direct pentru o piedica pusa lui Adrian Petre.

Acesta din urma avea sa marcheze in partea secunda, minutul 60, golul victoriei aradenilor.

UTA Batrana Doamna acumuleaza 45 de puncte prin care isi consolideaza primul loc intr-un clasament condus de Juventus Bucuresti (48 puncte).