Liga 2

Steaua, a treia victorie consecutiva in Liga 2

Sursă foto: Facebook / Virgil Cristian Ghimis

Echipa CSA Steaua Bucuresti continua inceputul perfect de sezon in Liga 2 si ajunge la al treilea succes consecutiv.

"Militarii" pregatiti de Daniel Oprita au trecut, sambata dimineata, pe teren proriu, in Ghencea, de Dacia Unirea Braila, cu 5-2.

In minutul 54 scorul era egal 2-2, Steaua desprinzandu-se in a doua parte a meciului prin reusitele lui Buhaescu, Bajenaru si Huiban.

Chipirliu si-a trecut in cont o dubla in prima repriza, golurile formatiei lui Florentin Petre fiind reusite de Raducan si Ilie (autogol).

Ambele echipe sunt nou-promovate in Liga 2.

Pentru Steaua este al treilea succes din acest sezon in care nu are drept de promovare din cauza statutului juridic al clubului.

Echipa din Ghencea a depasit Miercurea Ciuc (1-0 pe teren propriu, gol Chipirliu) si pe Viitorul Pandurii Tg.Jiu (2-0 in deplasare, dubla Rasdan).