Liga 2

Rezultate din Liga 2. Unirea Constanta, echipa contrastelor continua surprizele

Echipa de pe litoral a furnizat surpriza intre partidele programata, sambata dimineata, in etapa a 8-a din Liga 2.

Unirea Constanta s-a impus cu un categoric 4-1 pe terenul celor de la Metaloglobus Bucuresti, formatie care sezonul trecut a cochetat cu accederea in playoff.

In alte trei meciuri s-au impus de asemenea echipele vizitatoare.

FC Buzau a trecut de Miercurea Ciuc, cu 3-2, dupa ce la pauza fusese egal, 1-1.

Universitatea Cluj a dispus de o maniera categorica de Dacia Unirea Braila, cu 3-0. Un meci rezolvat de Sepcile Rosii inca din prima repriza cand tabela arata 2-0.

Unirea Dej a rezistat doar prima repriza cu Petrolul Ploiesti, “gazarii” transand disputa in partea secunda, cu 3-1.

Petrolul ramane pe primul loc in clasamentul din Liga 2 dupa acest succes, cu 21 de puncte, fiind urmata de U Cluj, cu 18 puncte.

Singurul meci in care gazdele au evitat pana acum in aceasta runda infrangerea a fost cel dintre CSC 1599 Selimbar si Astra Giurgiu, partida incheiata 1-1.

Vineri, in primul meci al etapei, CSA Steaua a castigat in deplasare cu FC Brasov Steagul Renaste, scor 1-0.