Liga 2

Rezultate din Liga 2. Meci nebun intre Daco-Getica si Metaloglobus

Duelul bucurestean dintre Daco-Getica si Metaloglobus a oferit nu mai putin de cinci goluri si un traseu nebanuit pentru amatorii de pariuri: 1 la pauza, 2 la final!

Echipa din cartierul Colentina a dominat inceputul meciului si dupa 24 de minute Daco-Getica avea deja 2-0 pe tabela.

Ovidiu Herea a redus din diferenta in minutul 28 si gazdele au intrat cu 2-1 pe tabela la pauza.

In partea secunda, Metaloglobus a ramas in inferioritate numerica din minutul 61, dar chiar si asa echipa din cartierul Pantelimon a rasturnat rezultatul pe final prin doua goluri marcate in minutele 84 si 90+2.

Pentru Metaloglobus urmeaza meciul cu FCSB din saisprezecimile Cupei Romaniei, partida programata joi seara pe arena ”Anghel Iordanescu” din Voluntari.

Alte rezultate inregistrate, sambata, in etapa a 8-a din Liga 2:

CS Mioveni - Dunarea Calarasi 1-1
Pandurii Tg.Jiu - UTA Arad 2-5
Sportul Snagov - Csikszereda 0-1
Turris-Oltul Turnu Magurele - Viitorul Tg.Jiu 2-0

Se mai joaca tot sambata meciurile Concordia - FC Arges si Politehnica Timisoara - CSM Resita.