Liga 2

Rezultate din Liga 2. Farul iese din zona retrogradarii

SSC Farul Constanta a mai facut un pas spre pastrarea locului in Liga 2 dupa victoria obtinuta in deplasare cu Energeticianul, scor 1-0.

Vedeti aici clasamentul din Liga 2

Georgian Paun a marcat unicul gol al meciului de la Petrosani cu un sfert de ora inaintea finalului.

FC Arges a invins in deplasare pe Luceafarul Oradea, cu 2-1, pentru ca intr-o alta partida UTA sa dispuna de CS Balotesti pe terenul ilfovenilor, cu 3-1.

In cartierul bucurestean Pantelimon cei de la Metaloglobus au remizat cu Ripensia Timisoara, scor 1-1, ramanand neinvinsi in ultimele cinci meciuri si pe un loc caldut la mijlocul clasamentului.

Acelasi scor de 1-1 s-a inregistrat si intre Pandurii Tg.Jiu si ACS Poli Timisoara, meci in care oaspetii au jucat ultimele 18 minute in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Vadim Calugher.