Reactii dupa ultima etapa din Liga 2

Agonie si extaz pentru echipele din al doilea esalon care au luptat in vederea obtinerii unui loc in Liga 1.

UTA Arad si FC Arges sunt formatiile care au promovat direct in Liga 1, iar CS Mioveni va juca in barajul cu a sasea formatie din playout.

"Este promovarea celor marunti care dintr-odata au devenit zmei.

"FC Arges a fost o echipa care propus intotdeauna fotbal, este o consecinta a ceea ce am facut. Jucatorii au fost fantastici in aceste cinci meciuri", a declarat Ionut Badea, antrenorul pitestenilor.

La polul opus se situeaza Turris-Oltul Turnu Magurele, o echipa aflata la un minut distanta de promovarea istorica in prima liga.

Golul marcat de Rapid in meciul direct pentru 1-1 a facut ca teleormanenii sa ramana in Liga 2.

"Tot ce s-a intamplat pe final a fost nedrept. Ne va fi foarte greu dupa aceasta uzura mentala in urmatorul sezon.

"Maine cand o sa ma trezesc cred ca o sa innebunesc. Este dureros, dar trebuie sa fim puternici si sa o luam de la capat", a declarat Erik Lincar.

Fara golul egalizator marcat de Rapid in minutul 90+7 cei de la Turris ar fi promovat direct de pe locul al doilea.