Liga 2

Rapid revine de la 1-2 si castiga cu Concordia Chiajna

Echipa Fotbal Club Rapid a obtinut trei puncte extrem de importante in meciul disputat pe teren propriu, in Regie, contra ilfovenilor de la Concordia Chiajna, cu 4-2.

Oaspetii au deschis scorul prin Dumitru in minutul 12.

Egalarea a fost adusa de Panoiu in minutul 31, dar Concordia avea sa intre in avantaj la cabine dupa reusita lui

Dupa o ora de joc Rapid egala a doua oara prin Draghiceanu, pentru ca opt minute mai tarziu Goge sa inscrie dintr-o executie spectaculoasa pentru 3-2.

Linistea in tabara giulestenilor a fost adusa de ultima achizitie Adrian Balan dintr-o lovitura de la 11 metri in prelungirile partidei.

Rapid se redreseaza dupa ce runda precedenta pierduse surprinzator in fata nou-promovatei Fotbal Comuna Recea.

Giulestenii urca pe primul loc, cu 13 puncte dupa sase meciuri, la egalitate cu U Craiova 1948. Olteni au un meci mai putin disputat si vor juca sambata in Maramures la Recea.