Liga 2

Rapid, prima infrangere in Liga 2

Sursă foto: facebook.com/FCRapid1923oficial/

Echipa Rapid Bucuresti a pierdut, marti seara, meciul disputat in deplasare cu Turris Turnu-Magurele intr-o partida din etapa a 3-a.

Turris Turnu-Magurele s-a impus, cu 3-1, dupa ce Rapid deschisese scorul prin Draghiceanul in minutul 39.

Doar doua minute s-au bucurat giulestenii de avantaj pe tabela, Pana egaland scorul inaintea pauzei.

In partea secunda meciul a ramas in echilibru pana la reusita de 2-1 a lui Tescan, dupa o actiune rapida a gazdelor care a facut sah mat apararea Rapidului.

Voicu a inchis tabela in minutul 83 pentru o victorie concludenta a celor de la Turris Turnu-Magurele.

Dupa trei etape Gloria Buzau, UTA si Turris sunt singurele echipe cu punctaj maxim. Rapid a coborat pe locul 9 cu patru puncte.