Liga 2

Rapid pleaca victorioasa din Valea Domanului

Echipa Fotbal Club Rapid a castigat, duminica, pe terenul greu al celor de la CSM Resita.

Banatenii au deschis scorul prin Marco Ehmann in minutul 19, gol anuntat de bara transversala a lui Poiana.

Acelasi Ehmann s-a dovedit inger si demon pentru CSM Resita, fiind elminat apoi pentru un fault in postura de ultmi aparator asupra lui Labeau.

Giulestenii aveau sa restabileasca egalitate cu cinci minute inaintea pauzei prin Sandro Djuric cu o reluare din 5-6 metri la centrarea lui Roskopf.

Argentinianul a fost decisiv pentru Rapid in partea secunda, atunci cand a marcat golul victoriei cu doua minute inaintea finalului.

Roskopf fusese decisiv la jumatatea saptamanii in meciul de Cupa Romaniei cu Daco-Getica. Atunci giulestenii au revenit de asemenea de la 0-1.

CSM Resita a avut o bara prin Coman in prelungirile partidei.