Liga 2

Rapid pierde la Calarasi si promovarea e in pericol. Alexa a facut o criza de nervi si a ajuns la spital

Infrangere la scor de neprezentare pentru Rapid, miercuri dupa-amiaza, in deplasare cu Dunarea Calarasi, principala contracandidata a giulestenilor la promovarea in Liga 1.

Un 3-0 obtinut de formatia antrenata de fostul dinamovist Adrian Mihalcea prin golurile marcate de Alami (min.2), Stoica (min.64) si Andrei (min.86).

Dan Alexa, antrenorul Rapidului, a cedat nervos la pauza si a spart un geam, fiind nevoie de transportul acestuia la spitalul din Calarasi pentru ingrijiri medicale.

Dunarea Calarasi urca pe primul loc in Seria I din Liga 2, cu 34 puncte, tot atatea cate au si giulestenii.

Schimbare de lider si in Seria II, UTA Batrana Doamna revenind de la 0-1 pe teren propriu cu FCM Baia Mare, meci pe care aradenii l-au castigat cu 2-1 in inferioritate numerica. UTA are un punct in plus fata de Chindia Targoviste si Gaz Metan Medias, celelalte doua echipe care lupta pentru promovare.

Chindia a invins Gaz Metan, miercuri, cu 1-0, printr-un gol marcat de Honciu din lovitura de la 11 metri in ultimul minut al primei reprize.