Ghezali 90' 90' Giafer 77'
3
0
CSA Steaua

Dinamo, victorie categorică în meciul cu CSA Steaua. ”Câinii” rămân în cursa pentru promovare

Meci incendiar la propriu, luni seara, între Dinamo și CSA Steaua, într-o partidă din playoff-ul Ligii 2. Dinamo s-a impus autoritar, cu 3-0, și rămâne în cursa pentru promovarea directă. Meciul a fost oprit pentru șapte minute în debutul părții secunde, după ce ultrașii ”militarilor” au aruncat cu torțe în teren și spre rivalii aflați la tribuna a doua.

22:32

Final de partidă.

90'

Gol Ghezali!

Dublă reușită de Ghezali din penalty.

90'

Dinamo se desprinde la 2-0 după o fază de contraatac în care apărarea celor de la CSA a fost făcută șah mat.

83'

Ghezali șutează peste poartă din afara careului.

77'

Gol Giafer!

Dinamo deschide scorul prin Giafer cu o reluare din fața porții.

74'

Cea mai mare ocazie a celor de la CSA la capul lui Chunchukov. Portarul Dujmovic a respins în lateral.

58'

Jocul este reluat, chiar dacă vizibilitatea este extrem de scăzută.

49'

Meciul este oprit din cauza torțelor aruncate dinspre peluza suporterilor de la CSA spre fanii dinamoști din tribuna a 2-a.

48'

Ocazie uriașă ratată de Dinamo prin Ghezali. Acesta pătrunde în careu și trage pe lângă poartă.

21:20

Pauză în meciul de pe Arena Națională.

45'

Ocazie mare ratată de Dinamo prin Pop. Șutul acestuia din interiorul careului e respins de Dincă în corner.

43'

Larrucea este sancționat pentru un fault în atac după un duel cu Chipirliu.

36'

Cei de la Dinamo solicită penalty la intervenția lui Balgiu asupra lui Iglesias. Jocul continuă.

26'

Ocazie de gol pentru Dinamo. Intervenție decisivă a portarului Dincă.

15'

Corbu respinge prin alunecare din fața lui Bani. Jucătorul lui Dinamo solicită un penalty.