Viitorul tinuta in sah de Concordia

Sursă foto: facebook.com/AcademiaHagi

Duelul fostilor internationali Gheorghe Hagi si Dorinel Munteanu s-a incheiat nedecis, scor 0-0, sambata seara, in etapa a 15-a din Liga 1 Betano.

Un meci in care fiecare dintre echipe a trecut pe langa gol, cele mai mari ocazii fiind trecute totusi in dreptul gazdelor.

Batin a ratat incredibil cu poarta goala in finalul primei reprize la o iesire gresita a portarului Cojocaru.

Cu un minut inaintea pauzei Viitorul a trecut pe langa gol prin Matan, jucator blocat in extremis de Greab, aparatorul buturilor ilfovene.

In partea secunda Ianis Hagi a ratat o mare ocazie in minutul 70 dupa o patrundere personala in careu, faza la care avea si optiunea unei pase in fata portii.

Minutul 71 a adus reluarea fulgeratoare a lui Ghita peste poarta din centrarea lui Boboc, apoi Greab a intervenit decisiv la sutul lui Vina.

Ultimele ocazii au apartinut de asemenea gazdelor la reluarile lui Dragus si Vodut, fara a-si atinge vreuna tinta.

Viitorul: Cojocaru – Boboc, Ţîru (Ghiţă ’29), Mladen, De Nooijer – Artean (Achim ’65), Băluţă, Vînă – I. Hagi, Drăguş, Măţan (Voduţ ’58). Antrenor: Gheorghe Hagi

Concordia Chiajna: Greab – Bărboianu, Albu, Leca, Fota – Gorobsov, Prepeliţă (Ropotan ’51) – Măzărache (Ivanovici ’46), M. Cristescu, Panait – Batin (Deaconu ’83). Antrenor: Dorinel Munteanu

Cartonaşe galbene: Ghiţă ’72 / Prepeliţă ‘7, Fota ’40, Măzărache ’45, Leca ‘58

Arbitru: Ionuţ Coza.