Viitorul pierde un amical cu Juventus. Hagi s-a enervat pe arbitru

Campioana Viitorul a pierdut amicalul disputat in compania celor de la Juventus Colentina, scor 0-1.

La final, Gheorghe Hagi si-a iesit din pepeni si a avut o disputa cu arbitrul meciului, Robert Dumitru.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Hodorogea in propria poarta, in minutul 21.

Au evoluat formaţiile:

Juventus Bucureşti (antrenor Marin Barbu): Drăghia - Călinţaru, Murariu, Wallace, Carabela - Cazan, Bărbulescu, Băjenaru, Zaharia - Ţîră, Măzărache. Au mai intrat în repriza secundă: Dima, C. Petre, Sesar, Dzalamidze.

FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Tordai ('46 Buzbuchi) - Căpuşă ('87 Sabangeanu), Hodorogea (C - '87 Acasandrei), Horj ('68 Leca), De Nooijer ('79 Nedelea) - Drăguş, Kofi ('87 Suflaru), Vînă ('79 Mălăele) - Cioablă ('54 Pop), Gavra ('72 Tucaliuc), Cr. Ene ('54 M. Ene).